رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران؛
بیش از 30 هزار پیوند مغزاستخوان در دانشگاه انجام شده است

بیش از 30 هزار پیوند مغز استخوان در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده و ایران دومین کشور دنیا در زمینه پیوند مغز استخوان است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران حاضر در محل، باقر لاریجانی در یازدهمین جشنواره ابن سینا گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران به برکت وجود استادان فرهیخته، دانشجویان بلند همت و کارکنان ارزشمند توانسته است در طول سالهای گذشته جایگاه خود را به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی در گروه علوم پزشکی حفظ کرده و امسال علاوه بر کسب رتبه نخست جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی برای هفتمین سال متوالی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران با حدود 100 رتبه ارتقا در بین چهارصد دانشگاه نخست در رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها قرار گرفتند.


وی ادامه داد: عمومیت پیدا کردن فعالیت های پژوهشی، پژوهش محوری و تصمیم سازی و آموزش بر اساس یافته های پژوهشی بومی در سطوح مختلف دانشگاه از اصول و آرمان های سازمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: در دانشگاه علوم پزشکی تهران همانند دانشگاه ها، پژوهش از ویژگی های مختلفی برخوردار است که برای پیشبرد آن همکاری و کوشش کلیه قشرهای دانشگاهی ضروری به نظر می رسد.


لاریجانی در خصوص فعالیت های دانشگاه به ایجاد شعبه بین الملل در کیش، تاسیس دانشکده کارآفرینی، گسترش 47 مرکز تحقیقاتی و سه مرکز رشد فعال اشاره کرد.


لاریجانی یادآور شد: هم اکنون بیش از 30 هزار پیوند مغز استخوان، 50 مورد پیوند کبد و بیش از 100 پیوند قلب در کشور و در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده است.


*دستیابی به اهداف متعالی با اراده مستحکم اعضای هیئت علمی دانشگاه میسر است
حسین کشاورز در حاشیه یازدهمین جشنواره ابن سینا گفت: در واقع اعضای هیئت علمی هستند که با فعالیت های آکادمیک خود سطح یک دانشگاه را تعیین کرده و  آنرا در تحقق رسالت ها یاری می کنند.


معاون اموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان نخستین و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی کشور همواره توانسته است تا در جایگاه اول آموزش علوم پزشکی قرار گرفته و به عنوان پیشرو و الگوی سایر دانشگاه ها عمل کند.
کشاورز یادآور شد: اگر چه انتخاب تعداد محدودی از اعضای هیئت علمی در بین افراد بیشماری که هر یک به نوعی مایه افتخار دانشگاه و کشور هستند بسیار مشکل و در بیشتر غیر ممکن است اما مدیریت دانشگاه سعی کرده تا بر اساس چارچوب مشخص نمونه هایی را انتخاب کرده و به عنوان افرادی شاخص در زمینه های آموزشی گرامی دارد

منبع: http://www.yjc.ir/News/NewsDesc.aspx?newsid=275045