احداث بخش سرطان كودكان و پیوند مغز استخوان در بیمارستان بوعلی ساری ‌

خبرگزاری فارس: بخش سرطان كودكان و پیوند مغز استخوان در بیمارستان بوعلی سینای ساری توسط خیران احداث می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی و خدمان بهداشتی درمانی مازندران، نخستین جلسه مشترك محمدمهدی ناصحی رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران با خیران احداث بخش سرطان كودكان و پیوند مغز استخوان بیمارستان بوعلی سینا ساری برگزار شد.
در این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران با قدردانی و تشكر از كار خداپسندانه، معنوی و انسانی خیران گفت: با استقبال از مشاركت و همكاری خیران در احداث این مركز آماده همكاری و همراهی با خیران بوده و دست آنها را می‌فشاریم تا برای رفع مشكلات درمانی كودكان سرطانی گام‌های بهتر برداریم.
محمدمهدی ناصحی با اشاره به كمبود اعتبار در بخش بهداشت و درمان افزود: در عرصه سلامت برای ایجاد بستر لازم برای درمان بیماران نیازمند حضور خیران هستیم.
وی گفت: كودكان سرطانی در مازندران به توجه ویژه خیران و مسئولان استان نیاز دارند چون از حداقل امكانات برخوردارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران با اشاره به اهمیت ساخت بخش سرطان كودكان افزود: این پروژه مطابق با استاندارد و بر اساس نیاز و تیپ بیمارستانی طراحی و احداث شده و با همین دیدگاه تجهیز می‌شود.
وی افزود: چون اینگونه بیماران دچار ضعف ایمنی هستند تا زمان احداث مركز سرطان كودكان فضای جداگانه‌ای به صورت موقت احداث تا از عفونت و بیماری‌های دیگر بیماران دور باشند.
مهدی رضایی فرح‌آبادی رئیس شورای شهر ساری و عضو خیران این پروژه گفت: ما همكاری‌های لازم را برای صدور مجوز و احداث این مركز كرده و در احداث آن نیز سالانه كمك نقدی می‌كنیم.