افتتاح مركز جامع پیوند اعضای منتصریه در مشهد

معاون درمان وزیربهداشت: شمار مراكز پیوند عضو در كشور افزایش می‌یابد 


uarr (361)_resize.JPG

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این كه اكنون 55 مركز پیوند قرنیه، هشت مركز پیوند مغز استخوان، هشت مركز پیوند قلب، دو مركز پیوند ریه، شش مركز پیوند كبد و 55 مركز پیوند قرنیه در كشور مشغول ارائه خدمت به بیماران هستند، گفت: تعداد مراكز پیوند به تدریج در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار«سلامت» ایسنا- منطقه خراسان، دكتر سید حسن امامی رضوی در مراسم افتتاح بیمارستان منتصریه مشهد، ضمن قدردانی از تولیت آستان قدس رضوی به علت نگاه عمیقی كه به حوزه‌ سلامت دارد، بیمارستان منتصریه را به عنوان مركز درمانی جامع پیوند اعضا معرفی كرد.

وی با اشاره به ارائه خدمات‌ مربوط به پیوند عضو در سایر بیمارستان‌های كشور عنوان كرد: در حال حاضر 15 مركز فراهم‌آوری پیوند از اهداكنندگان زنده و تعداد 44 مركز پیوند از افراد مرگ مغزی مشغول فعالیت هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: تا پایان سال گذشته 1600 عمل پیوند كبد و پیوند قرنیه و 4600 پیوند استخوان انجام شده است.

امامی رضوی با اشاره به این كه اكنون 55 مركز پیوند قرنیه، هشت مركز پیوند مغز استخوان، هشت مركز پیوند قلب، دو مركز پیوند ریه، شش مركز پیوند كبد و 55 مركز پیوند قرنیه در كشور داریم، گفت: تعداد مراكز پیوند به تدریج در حال افزایش است.

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاكید بر افزایش آمار سالانه اهدا بیان كرد: پیوند كبد تنها عملی است كه باید از فرد زنده دریافت و انجام شود. طبق تاكید رهبر معظم و سایر بزرگان، بتوانیم از بیماران مرگ مغزی هم برای این منظور بهره ببریم.

امامی رضوی ضمن تاكید بر توجه به جایگاه ایران در عرصه‌ پیشرفت‌های علمی و پزشكی نسبت به سایر كشورها گفت: علی رغم تحریم‌ها، ‌با كمك دانشمندانی كه تمام مرزهای دانش را پیموده‌اند،‌ خواهیم توانست تمام امكانات مورد نیاز كشورمان را فراهم كنیم.

وی ادامه داد: با وجود منع تحریم‌ها از ورود به عرصه‌ درمان و داروی كشورها، ایران در این زمینه هم تحریم شد، ‌اما دانشمندان داروساز با تلاش خود نسبت به تولید دارو، توسعه‌ بدون توقف كشور را رقم می‌زنند.


منبع : سایت ایسنا