رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برگزاری جشن هزارمین پیوند کلیه در استان خبر داد و افزود: خوشبختانه در هفته‌های اخیر موفق به عمل جراحی نخستین پیوند مغز استخوان در استان شدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برگزاری جشن هزارمین پیوند کلیه در استان خبر داد و افزود: خوشبختانه در هفته‌های اخیر موفق به عمل جراحی نخستین پیوند مغز استخوان در استان شدیم.

به گزارش خبرچه به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، «محمدحسین صومی» در مراسم جشن انقلاب در تالار وحدت دانشگاه تبریز با اشاره به مهم‌ترین عملکرد دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: خوشبختانه این دانشگاه توانسته است رتبه چهارم کشوری را در میان همه دانشگاه‌های علوم پزشکی از آن خود کند.

وی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز را با بیش از 196 میلیارد تومان بدهی، تحویل گرفته‌ایم، تصریح کرد: خوشبختانه در انتهای سال 93، بیلان مالی دانشگاه حاکی از این است که وضعیت مثبت داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: در سال‌های گذشته کمبود زیادی در زمینه‌های درمانی و بهداشتی وجود داشت، حرمت انسان‌ها به فراموشی سپرده شده و بخش زیادی از اقلام مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌ها از خارج از محیط بیمارستان و درمانگاه تهیه می‌شد.

افزایش پنج برابری تملک دارایی‌های دانشگاه، تجهیز و نوسازی تعداد زیادی از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های استان، احداث 155 خانه بهداشت در کمتر از هشت ماه و سوق دادن امکانات دانشگاه به ایجاد زیر ساخت های لازم از دیگر مواردی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تبیین عملکرد این دانشگاه به آن اشاره کرد.

به گفته صومی، امروز 50 دستگاه آمبولانس به مجموع آمبولانس‌های استان اضافه شد و در آینده نزدیک نیز در برخی شهرستان‌های استان به تعداد آمبولانس‌های اورژانس افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک پروژه‌هایی نیز با 60 میلیارد تومان اعتبار در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بیمارستان امام رضا افتتاح می‌شود.

وی در ادامه به برخی از مهم‌ترین عملکردهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه نرم‌افزاری اشاره کرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خدمات این دانشگاه در مناطق حاشیه‌نشین و محروم اشاره کرد.

صومی با اشاره به رتبه چهارم دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کشور یادآور شد: بر اساس گزارش بنیاد نخبگان استان، بیشترین رسوب استعدادهای درخشان دانشگاه‌های شمال‌غرب کشور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز رخ می‌دهد.